Strona Akademii Tenisa Ziemnego w Olsztynie. Szkoły tenisowej dla każdego, prowadzonej przez Krzysztofa Malinowskiego.

Facebook

Treningi dla dzieci (Tennis 10)

Jak uczymy?

Głównym warunkiem opanowania gry w tenisa ziemnego jest zainteresowanie dziecka tenisem jako sportem dającym radość, wypełniającym potrzebę współzawodnictwa oraz przynoszącym satysfakcję z postępów w nauce. Najprostszym sposobem rozpoczęcia przez dzieci nauki gry w tenisa ziemnego jest mini tenis.

Jest to trening taktyczny przez zabawę, który jest początkiem właściwego przygotowania technicznego i fizycznego młodych adeptów tenisa. Poprzez dopasowanie wymiarów kortu, rakiet tenisowych oraz piłek do wieku i potrzeb indywidualnych dzieci umożliwia się najmłodszym szybkie i przyjemne opanowanie podstaw tenisa.

Przez zabawę do wyników

Treningi tenisa ziemnego prowadzone z dziećmi urozmaicane są specjalnymi akcesoriami do nauki tenisa takimi jak: minisiatki, piłki gąbkowe renomowanych firm dopasowane do wieku dzieci uczestniczących w danym treningu, tuby do zbierania piłek, pachołki, znaczniki, hula hopy, tyczki, specjalistyczne rakietki z siatką do łapania piłek, szarfy.

Treningi tenisa dla dzieci organizowane są w małych, dopasowanych wiekiem i umiejętnościami grupach tenisowych, co pozwala osiągnąć najwyższą efektywność treningu.

Gry i zabawy na korcie umożliwiają:

  • kształtowanie i rozwój koordynacji ruchowej, zwinności, zręczności
  • naukę poruszania się po korcie
  • naukę podstawowych uderzeń po koźle (forhend, bekhend)
  • naukę podstawowych uderzeń z powietrza (wolej, serwis, smecz)

Nie masz rakiety dla dziecka? Pożyczymy!

Dysponujemy wypożyczalnią rakiet dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 18 lat. Dobierzemy najlepszą rakietę i pożyczymy na pierwsze treningi – to z pewnością odciąży budżet każdego rodzica.  Jeśli dziecko będzie chciało kontynuować naukę gry w tenisa, możemy zaproponować rakiety na każdy budżet z bardzo atrakcyjnymi zniżkami.

Program treningowy „Tenis 10”

Realizuję program „Tenis 10” opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu „Play & Stay” oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci „Tennis10’s”.

Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci.